Vaše dotazy

Na dotazy jsme odpovídali několik let a v poslední době se stále jen opakují dotazy, na které jsme již odpovídali. V současné době stránky s dotazy proto blokujeme pro nové vkládání dotazů.

Odpovědi na svůj dotaz s největší pravděpodobností najdete ve starých dotazech, které jsou Vám nadále k dispozici. S případnými jinými dotazy se obracejte na nás v ambulanci či na svého ošetřujícího lékaře, pokud nejste našimi pacienty.

Děkujeme za pochopení.

Výpis všech dotazů
Téma dotazů:
Zobrazuji dotazy od 560 do 580
Stránky:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41]
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Dobrý den, mám diagnostikovanou revmatoidní artritidu. Vždy jsem měla hodně nízký tlak (100/65), od příznaků RA mám tlak 140/85 a zrychlený tep (90-110). Často cítím, jak mi buší srdce jako by chtělo vyskočit z těla. Taky se mi pořád točí hlava, což může možná způsobovat nedostatek červených krvinek. Můj lékař tvrdí, že je tlak v normě a zrychlený tep mi mohou dělat neustálé bolesti, které mám kvůli své diagnoze. Já se ale necítím dobře, mám z toho strach. Prosím o radu. Děkuji.
30-1-2009 (10.49)
Lékař odpovídá:
Příčinou rychlého tepu u pacientů s revmatoidní artritidou může být řada (nedostatek krvinek, onemocnění srdečních chlopní, bolesti, onemocnění štítné žlázy atd. atd.). Co je příčinou ve Vašem konkrétním případě Vám bez Vašeho vyšetření nemohu odpovědět.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Dobrý den paní doktorko,víte bolí mě denně hlava,mám plný důchod invalidní a doktoři si neví se mnou rady,tedy měla jsem vyšetření EEG,také chdím často na rehabilitace co se týče mých zad které mě bolí ,změnila jsem svůj jídelníček od základu,jím zdravě,nepiji alkohol,nekouřím,no zkrátka bolesti hlavy mám od 17 let,chodila jsem do 25 let do práce ,dříve právě do těch 25let mě hlava ještě tak často nebolela,dejme tomu 10 dní v měsíci ale teď mi je 33 let a právě od těch 25 let do této doby mě hlava bolí deně,beru prášky abych tu bolest zvládla,vím že to není sprácvné denně brát prášky ale ta bolest je nesnesitelná.Kolikrát jsem myslela i na sebevraždu jelikož už život mi připadá s takovou hroznou bolestí vážně nesnesitelný.Nemám děti,partneři mě opustili protože mě brali za hypochondra,no ale nebojte se,určitě žít chci ale né tak abych takhle stále trpěla a proto vám píši.Po práškách mně je moc špatně,hrozně moc mají vedlejší účinky jako je pocit na zvracení a i zvracení,také spím tak 16 hodin denně,jsem vyčerpaná a jediná má radost ze života je můj počítač,nemám ani peníze abych mohla jet třeba do Prahy na nějaké vyšetření a ani sílu.No pokud by jste mi někdy poradila na nějakou doopravdy specializovanou poradnu například,prostě teď jsem mimo z prášků,chci říct že popkud by jste mi sehnala a nebo věděla nějaký skvělý kontakt na někoho kdo by mi mohl pomoci v tom smyslu,že nebudu užívat věčně prášky ale že by mi nějaký doktor a nebo doktorka pomohla zmírnit mé bolesti aspoň na 50 procent byla bych moc vám vděčná a šťastná,no chápu že jste velmi zaneprázdněná a že to třeba není ani ve vašich silách,no já jen už nevím na koho se mám obrátit aale kdyby přece jen jstte mi napsala,tak předem Děkuji...
26-1-2009 (20.13)
Lékař odpovídá:
Obraťte se na poradnu bolesti, která bývá zřizována při většině fakultních nemocnic, kde působí většinou anesteziologové, specializovaní na tuto problematiku.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Vážená paní doktorko,je mi 34 let a nemám žádné zdravotní problémy.....jen když usínám,projede mi hlavou takovy šílený tlak nebo zvuk....nedá se to popsat.Je to jak elektrické napjetí....dříve to bylo ojediněle a poslední dobou každý den.Chtěla jsem navštívit svého lékaře,ale nevím jak to popsat.Muže to být třeba naký nádor???? Děkuji předem za Vaší odpověd. Dana
21-1-2009 (14.37)
Lékař odpovídá:
Navštivte Vašeho lékaře a popiště to tak, jak to vnímáte. Uvažovat o tom, že se jedná o nádor je předčasné, ale nicméně není vhodné to podceňovat.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Dobrý den paní Doktorko,prosím o radu. Již asi osm měsíců trpím bolestí od pupíku k hrudníků.Bolest občas míří pod pravé žebra. Často mi jdou travicí štávy nahoru a pálení žáhy.Byl jsem na gastroskopii,kolonoskopii a sonu.Žádé odpovědi jsem se nedočkal.Nakonec jsem byl poslán k ortopedickému lékaři.Předepsal mi rehabilitace na záda a i ponich žádné zlepšení nenastalo.Předem děkuji a zdravím.
20-1-2009 (18.42)
Lékař odpovídá:
Omlouvám se, ale na takto konkrétní dotaz Vám opravdu nemohu adekvátně odpovědět. Prosím obraťte se na Vašeho ošetřujícího lékaře, který Vám odpoví fundovaněji.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Vážená paní doktorko.Obracím se na Vás s dotazem jak mám postupovat se svým vleklým problémem.Je mi 40let,mám jednoho syna,dnes je mu 20let(on je zdraví). Od svých 22let mám stále vysoký krevní tlak a to 186/116 a 97tepů.Vyzkoušela jsem po poradách s lékaři různé léky ale bez výsledku.Nic mne nebolí,jen občas nemohu za volant protože se mi motá hlava a je to provázeno mdlobami.Nepracuji pravidelně,jsem OSVČ a vím že pravidelnou pracovní dobu bych nezvládla.Nikdo nepřišel na příčinu a ani léčbu.Ať jsem v klidu či rozčilená,unavená tlak je stále stejný.Má praktické lékařka mne poslala na veškerá vyšetření, ale nic vážného nikdo neshledal.Dokonce jsem měla několikrát po sobě Holtra a stále stejné hodnoty.Jediné řešení lékaři vidí v invalidním důchodu.Tak se Vás ptám zda je tato cesta možná a čím vším je toto podmíněné.Předem děkuji za Váš vzácný čas a věřím,že od Vás dostanu radu co mám dále dělat. Děkuji a přeji hezký den.Vrbová Marie
15-1-2009 (3.15)
Lékař odpovídá:
Velice se omlouvám, ale bez Vašeho vyšetření a bez znalosti Vašich výsledků nemohu adekvátně odpovědět. Obecně není možné, aby někdo měl invalidní důchod, aniž by se zjistila příčina Vašich obtíží. Musíte se s dotazem obrátit na Vaše ošetřující lékaře.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Vážená paní doktorko, každé ráno mám zmrtvené obě ruce a musím je rozcvičovat. Pravá ruká je víc ztuhnutá než levá. Je to velmi nepříjemné. Co se dá proti tomu dělat? Léčím se s vysokým krevním tlakem, beru prášky na vysoký cholesterol a prášky na cukrovku i štítnou žlázu. (Léky: Concor,Simgal,Diaprel a Euthyrox 75). Existuje nějaká vhodná dieta proti mrtvení rukou, spec. čaje, event spec. cvičení? Prášků už beru hodně!!! Děkuji Vám za odpověd a přeji pěkný den Jarmila Hájková (rok nar. 1947)
14-1-2009 (9.42)
Lékař odpovídá:
Potíže mohou být způsobeny blokádami krční páteře, onemocněním nervů (např. při cukrovce), ale i onemocněním tepen apod. Bez vyšetření u lékaře není možné říci, co Vám obtíže způsobuje.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
dobrý den,mám45let a v6 letech jsem byla operována pro defekt septa síní .Poslední dobou mám problém s krční tepnou .Levá polovina krku je oteklá a zarudlá ,při fyzické zátěži dochází k prudké pulzaci a trnutí celé poloviny obličeje ,tento stav se ojevuje i v teple .Na usg krku zjistili výraznou rozšířenou bifurkaci až na10mm ACC s turbulentními toky to se prokázalo i na odstupu ACI ale bez zřetelných plátů stenozujicích.Lékař mi k tomu ale nic neřekl, mám obavy jestli se nejedná o aneurysma .děkuji
13-1-2009 (15.08)
Lékař odpovídá:
Turbulentní tok by měl svědčit pro zúžení dané tepny. Dle popisu však nebyly na USG vidět sklerotické pláty. Tyto 2 nálezy si odporují, proto by bylo vhodné provést další vyšetření, které nález upřesní - nejspíše CT angio tepen krku. Doporučuji Vám obrátit se na angiologickou (cévní) ambulanci dle Vašeho bydliště.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Dobrý den paní doktorko,obracím se na Vás s dotazem ohledně mého 2měs.syna. Ve 20týdnu těhotenství jsem byla echokardiografickém záznamu plodu,v té době bylo mimčo ve špatné poloze pro ténto výkon-nebylo viděno úplně všechno a tak jsme byli na záznamu znova už s narozeným synem 4.den po porodu,při vyšetření byly zjištěny ješte 2 neuzavřené fetální zkraty a doporučili nám kontrolu za 2měsíce.Na tomto vyštření jsme byli dnes a nález ještě přetrvává,kontrola za další 2 měsíce.Na jednu stranu se pán doktor divil, že to ještě uzavřeno není,že to bývá u děti nedonošených(syn je donošený s por.váhou 3.55/49cm)na druhou stranu říkal, že se to ještě muže uzavřít.Chtěla bych Vás poprosit o Váš názor a jestli jste s tím už setkala popřípadě mi dala tip, kde si o tomto přečíst.Děkuji moc za ochotu a Váš čas.
10-1-2009 (19.45)
Lékař odpovídá:
Fetální zkraty se obvykle uzavírají v době porodu, někdy však i déle po porodu. Záleží na velikosti zkratu, proto Vám fundovanější odpověď dá Váš ošetřující dětský kardiolog.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Dobrý den paní doktorko . Prosím vás užívám Betaloc 200 a v příbalovém letáku píšou , že pokud se jde na zákrok k zubnímu lékaři , tak ho o betalocu musím informovat . Ptám se , protože si nechávám píchnout injekci i na vrtání . Může mi zubař umrtvovací injekci píchnout ? děkuji
10-1-2009 (12.35)
Lékař odpovídá:
Betaloc by sám o sobě neměl být problémem při podání lokálního anestetika na zubním odd. Není však jistě na škodu informovat o tom ošetřujícího stomatologa. Otázkou je spíše, proč tento preparát užíváte a jaká máte event. srdeční onemocnění - vezměte pro jistotu s sebou i poslední zprávu od kardiologa či internisty, event. praktického lékaře.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
otec je po operaci krkavice. Pracuje jako zedník. Mohl by dostat invalidní důchod? Je mu 57 let. Jiným onemocněním kromě hypertenze netrpí
9-1-2009 (18.05)
Lékař odpovídá:
O invalidním důchodu rozhoduje posudkový lékař okresní zprávy sociálního zabezpečení z celé řady vyšetření a na základě komplexního zhodnocení všech potřebných vyšetření a nálezů. Vzhledem k tomu, že tyto nálezy nemám k dispozici, nejsem Vám schopna dát adekvátní odpověď. Jinak stav po operaci krkavice, pokud nemá jiná onemocnění či následky z předchozího onemocnění této tepny by neměl být sám o sobě důvodem k přiznání invalidního důchodu.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Dobrý den paní doktorko,chtěla bych se Vás zeptat, co vše může znamenat , když ekg ukazuje negativní vlnu T ve V1-4 a ploché T ve V5? Předem moc děkuji za odpověď.
8-1-2009 (23.38)
Lékař odpovídá:
Jedná se o tzv. nespecifické změny, které mohou mít celou řadu příčin, mohou být přítomny u některých patologických nálezů, kterých jsou desítky, ale nejčastěji se jedná o zcela normální nález, a to zvláště u mladých pacientů.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Užíval jsem 2x denně Prestarium,nyní užívám 2x denně Prestarium Neo.Svědí mě konečky prstů a mravenčení prstů, mívám i průjem, špatně spím.Jsem diabetik aplkuji si 2x denně inzulin a to 32j a10 j. Může toto souviset s užíváním tohoto léku? Děkuji - Novák Jar.
30-12-2008 (20.54)
Lékař odpovídá:
Mezi Prestarium a Prestarium Neo je rozdíl v pomocné látce, účinná látka je stejná. Z tohoto důvodu event. alergii na pomocnou látku přítomnou v Prestarium Neo nelze vyloučit. Informujte o této skutečnosti Vašeho lékaře.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Vážená paní doktorko, asi před půl rokem jesem ukončila užívání Citalecu ten jsem brala asi také půl roku. Můj stav se zlepšil a léčba byla přerušená. Před 2 měsíci mě asi tak týden dost hodně bolela hlava a krční páteř při bolesti mi až hučelo v uších a bylo nevolno od žaludku jednou večer jsem šla spát a v ten den mě již od rána nějak zlobila pravá noha při ulehnutí do postele jsem ale od pravé nohy začala cítit tuhnutí jako když si přilehnete nohu ve spaní, poté mi toto tuhnutí a mravenčení šlo na celou pravou půlku těla i obličeje u nohy jsem nemohla ohnout prsty a snížila se mi citlivost jako kdybych nohu vláčela za sebou toto se několikrát opakovalo i jazyk jsem měla jako po injekci u zubaře jela jsem tedy k lékaři a ten mi diagnostikoval Latentní Tetanii brala jsem Mydocalm, Magnesium Lactici 6x denně a Aulin od bolesti. Po té mi byl přerušen Mydocalm a naordinován Neurol 0,5 i ten jsem nyní přerušila ale pořád mám pocit tuhnutí nohou a dlaní s prsty a pocit že se mi špatně dýcha hlavně když jdu spát nebo sedím delší dobu, stalo se mi i to že mi oba ukazováčky jemně zbělely a trnuly jako při nedokrvení chtěla jsem se zeptat jestli to jsou příznaky opravdu Tetatine nebo něčeho jiného lékař mi neprovedl totiž žádné odborné vyšetření krve, EEG ani CT. Děkuji předem za odpověď.
29-12-2008 (13.01)
Lékař odpovídá:
Omlouvám se, ale na Váš dotaz Vám nemohu dát spolehlivou odpověď. Jednak daná problematika spadá spíše do kompetence neurologa (já jsem kardiolog) a jednak Vám nejfundovanější odpověď v tomto konkrétním případě dá lékař, který Vás vyšetří.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Vážená paní doktorko, mám tetu které je 84 roků, asi před měsícem upadla a narazila si hlavu a měla velké modřiny. Po vyšetření je vše v pořádku. Jediný problém má, že se nemůže moc pohybovat a má vratký kotník, bojí se chodit. Není obézní spíše naopak, má užívat kloubní vitamíny popř. jiné léky, které jí kotníky zpevní. Nebo užívat bandáže. Moc děkuji za odpověď.
21-12-2008 (0.02)
Lékař odpovídá:
Omlouvám se, ale s dotazem se obraťte na ortopeda, který Vám odpoví fundovaněji.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Dobrý den , prosím vás o radu zda se smí užívat do kupy lék Betaloc 200 pro snížení tepu a antidepresiva Serlift . děkuji
3-12-2008 (6.38)
Lékař odpovídá:
Tato kombinace je možná.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, poslední dobou mám pocit, jako by mi na hrudi ležela cihla, před několika měsíci, mě měřili EKG kvůli operaci slepého střeva a nic mi nenašli, může to být i psychické??? Poslední dobou máme v práci problémy.
1-12-2008 (9.00)
Lékař odpovídá:
Bez Vašeho vyšetření, znalosti anamnézy, věku a dalších vyšetření Vám nemohu odpovědět. Musíte navštívit Vašeho praktického lékaře či internistu.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Mám problém z váhou.Je mi 37 let měřím 182 a vážím 58 kg.Poradte prosím jak zesílit aspon o 10 kg.
29-11-2008 (7.51)
Lékař odpovídá:
Pokud máte výraznější podváhu, která Vám vadí, tak bude nutné absolvovat vyšetření, zda nemáte nějaké organické onemocnění, které Vám zabraňuje přibrat na váze. Ve Vašem případě bude vhodné navštívit spádového internistu, který Vám provede potřebná vyšetření (onemocnění trávicího traktu, zvýšená činnost štítné žlázy, psychické onemocnění - mentální anorexie apod.).
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
DOBRÝ DEN ,JE NĚJAKÝ ROZDÍL MEZI VIT.B12 V TABLEKÁCH A V INJEKCÍCH A DÁ SE PO NĚM PŘIBRAT. DĚKUJI ZA ODPOVĚD
27-11-2008 (22.50)
Lékař odpovídá:
Většina preparátů je účinnější v injekční formě, a to i vit. B12. Nevím o tom, že by se po něm přibíralo.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Dobrý den.Přečetla jsem dotazy a vaše odpovědi.Nenašla jsem tam to,co bych potřebovala.Vím,že vše je u mě komplikované.Je mi 76 let,jsem 40 roků v plném inval.důchodu,mám bezmocnost 2.stupně pro REVMATICKOU ARTRITIDU 3-4 st.,anemii při j.chron.nemocech.hypertensi atd.Beru léky-MTX,PREDNISON,NSA,FOSAMAX,VIT.D.KALCIUM.ANOPYRIN,TRAMAL,IBALGIN,AGAPURIN,APO-DICLO,LOKREN,KALIUM CHLORATUM,UROXAL,. Jsem léčena u odborníků v UVN,PRAZE střešovicích s poradou v Reumatolog.ústavu v Praze na Slupech. Dotaz: Občas v noci se probudím bolestí na hrudi,tlak se mě zvýši na 16O/13O i více,puls na 15O i více,rozbolí mě zuby,musím chodit často močit,močím zvyšené množství moči,je mě na zvracení,vezmu si 1 tabletu Lokrenu,torecanový čípek .ZA 2 AŽ 3 hod. se vše zklidní.Ve dne se mě to nestává.Ulékaře mám trvale zvýšený tlak 12O/9O i když léčený již od mládí.Před týdnem mě na rtg srdce zjistili dilatace srdce,srdce rozšířeno doleva a velkou hiátovou hernii.V Lednu jsem upadla a zlomila si obratel.Ortopédka mě předepsala korset,který nemoho nosit pro hermii. Naučila jsem se se svými nemocemi a bolestmi žít,odvádím od nich pozornost prací na notebooku,mám štěstí,že mě to ještě slušně myslí. Trápí mě ty noční záchvaty tlaku a pulsu.Tam bych nerada něco zameškala. Předem se omlouvám,že obtěžuji a přeji vám hodně zdraví a úspěchu ve vaši odpovědné ptáci. Jindřiška Kubínová.
26-11-2008 (23.31)
Lékař odpovídá:
Velice se omlouvám, ale bez vyšetření Vám nemohu adevátně odpovědět. Vzhledem k Vašim obtížím navštivte spádového internistu či kardiologa.
# Pacient se ptá:
Téma: Jiné
Dobrý den. Prosím poraďte. Docela často mi píchá na levé straně pod prsem. Je to až bodává bolest,když mi tam píchne, vždy musím nachvilku přestat dýchat, aby mi to přešlo. Když se nadechnu zabolí to znovu. Někdy se to objeví, když jen tak ležím a někdy když třeba jdu. Zjistili mi těhotenství a mám strach, aby to neovlivnilo můj porod. Chci se tedy zeptat od čeho to může být a jestli to může mít nějaký vliv při porodu.
24-11-2008 (21.09)
Lékař odpovídá:
Pokud jsou bolesti na hrudi píchavého charakteru a jsou závislé na dechu, jedná se s vysokou pravděpodobností o tzv. obalové bolesti na hrudi, které jsou způsobeny buď blokádou hrudní či krční páteře nebo neuralgií mezižeberního nervu, event. zánětem pohrudnice apod. V každém případě se prakticky s jistotou nejedná o srdeční onemocnění.
Redakční systém, kódování a design: Radek Šimko | Logo: Karel Florián | Administrace | Nova verze