Vaše dotazy

  • Pročtěte si prosím nejprve odpovědi na dotazy jiných pacientů, můžete zde najít řešení svého problému. Děkujeme za pochopení.
  • Omlouváme se, ale na příliš konkrétní dotazy (např. hodnocení jednotlivých léků apod.) není možné kvalifikovaně odpovědět při neznalosti dalších potřebných dat a informací. Proto se s těmito dotazy prosím obracejte na svého ošetřujícího lékaře
  • Vaše kontaktní údaje nebudou zveřejněny
  • Na Vaše dotazy odpovídám zdarma a ve chvilkách svého vzácně volného času. Prosím proto o trpělivost, pokud odpověď trvá delší dobu. Pokud má Váš dotaz akutní charakter, obraťte se proto na Vašeho ošetřujícího lékaře.
Past na roboty (nevyplňujte): *) Povinné položky
Výpis všech dotazů
Téma dotazů:
Zobrazuji dotazy od 20 do 40
Stránky:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobry den, od r. 1992 uzivam TENORMIN 50 1tbl. rano. Je nutna po takove dlouhe dobe zmena leku? Muj lekar tvrdi, ze kdyz mi dela dobre tak neni zmena nutna. Tlak mam v norme. Dik za pripadnou odpoved.
27-4-2013 (9.28)
Lékař odpovídá:
Pokud má člověk adekvátní tlak a puls a nemá jiné závažné nemoci, tak není nutné lék na vysoký tlak měnit.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobrý den, užívám na vysoký tlak Renpress, Nebivolol, Ifirma, Ifirma combi. Po ránu mám stejně vysoký tlak / i 170/100/. Dále se léčím se sníženou funkcí ledvin /bílkovina 2,74, kreatinin 220/.Myslíte si, že dané léky jsou to pravé? Děkuji za odpověď.
23-4-2013 (13.26)
Lékař odpovídá:
Omlouvám se, ale na Váš dotaz bez znalosti další dat nemohu odpovědět. Obecně jsou tyto léky v pořádku, ale konkrétně Vám může odpovědět jen Váš ošetřující lékař.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobrý den paní doktorko,chtěl bxch se zeptat,je mi 52 let a čtyři měsíce beru Lusopress 1 tabletu na vysoký tlak,tlak celkem v normálu, jen ráno po probuzení se hodnoty pohybují kolem 145/90,což potom trochu klesne ,ale problém je v tom.že mě začaly trochu otekat nohy nad kotníky,po návštěvě obv.lékaře mám ted brát Indap 2.5mg 1 tbl.a Telmisartan- ratiopharm 80 také jednu tabletu,zdá se mi to nějak moc ,zvláště když si přečtu nežádoucí účinky u obouch lékú...nemám raději nechat trochu oteklé nohy,když už jsem si zvykl na lusopress což také nebylo jednoduché..děkuji za odpověd..
26-3-2013 (18.31)
Lékař odpovídá:
Jedním z nežádoucích účinků Lusopressu jsou otoky dolních končetin. V případě, že by Vás výrazněji obtěžovaly, bude vhodné změnit celkově léčbu po domluvě s ošetřujícím lékařem. Zhoršení otoků lze předpokládat zvláště v létě ve velkých horkách.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobrý den, som 60 ročná žena, 7 rokov užívam lek lokren - každý den polku lieku na zníženie krvného tlaku. Bola som na preventívnej prehliadke, ktorá dopadla dobre, ale pani doktorka mi zmenila lieky na tlak , ktoré sa volajú prestarium combi A. Užívaž maám každý deń polku lieku. Neviem, čo ju viedlo k zemen lieku,konštatovala, že lokren j zastaralý liek a teraz mi predpíše novší liek s lepšími účinkami. Pri bratí lieku lokren soma mala hodnoty krvného tlaku v norme, tj. 130/80. Postupovala pani dokrotka správne. ˇˇDakujem za správu. S pozdravom Mezeiová
22-3-2013 (12.35)
Lékař odpovídá:
Na Váš dotaz nemohu odpovědět, neboť neznám Vaše další onemocnění a laboratorní nálezy. Ale není důvod Vaší lékařce nevěřit.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobrý den, porodila jsem a ještě v porodnici se mi za pár dnů zvýšil tlak 180/102, internista mi nasadil Lomir sro 5mg (1 tabletu denně) a vasocardin 50mg (3x denně 1 tabletu). Na letáku jsem si přečetla, že se nesmí kojit. Jde tyto leky vysadit nebo nahradit jinými u kterých se může kojit? Tlak mám tedka 120/80. Děkuji.
21-3-2013 (10.50)
Lékař odpovídá:
O lécích užívaných v těhotenství a v době kojení jsem opakovaně psala v sekci hypertenze - viz tam.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobrý den. Mám zvýšený krevní tlak( 135/85,tep 75-80), a lékař mi ještě zjistíl KES, na zátěžovém EKG ale nebyli. Beru půlku Micardis a nyní ještě půlku 25mg Betabloc. Vzhledem k tomu , že mám mírnou nadváhu, bojím se, abych po těchto lécích ještě nepřibrala. Mají tyto léky vliv na váhu? Děkuji za odpověď.
27-2-2013 (11.37)
Lékař odpovídá:
Užívání Vámi uváděných léků nemá na event. nadváhu samo o sobě výraznější vliv.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobrý den, paní doktorko. Je mi 61 let a užívám Lokren 1-0-0, který mi ze všech vyzkoušených léků vyhovuje nejlépe, nekašlu po něm atp., ale skoro každý měsíc nastává zvýšení tlaku (např. na 160/97, tep 75), tak si po dvou dnech vezmu navíc Indap 1-0-0, tlak mi sníží (ale zase moc, např. 110/72 tep85 =pak jsem hodně unavená). Tak po 2-3 dnech zase beru jen Lokren. Myslíte, že mohu takto pokračovat nebo mi doporučíte změnu léků? Děkuji
19-2-2013 (12.42)
Lékař odpovídá:
Užívání léků takto nárazově není vhodné, neboť pak dochází ke kolísání tlaku. Je vhodné nasadit jinou kombinaci léků, které budete tolerovat. Vhodná kombinace je však závislá na přidružených onemocněních, věku, labor. hodnotách atd. atd. Proto Vám nejvhodnější kombinaci může doporučit Váš ošetřující lékař.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobrý den. prosím o radu. je mi 31 let a minulý rok mi zjistili vysoký TK 160/100. EKG, ECHO, BMI v pořádku, krevní testy v pořádku (jen lehce zvýšený cholesterol 5,2) genetická zátěž a špatný holter, tak mi Kardiolog naordinoval diakordin i vzhledem k plánovanému těhotenství. Následně mi můj praktický lékař přeordinoval na dopegyt (1 ráno a večer). Jenomže tlak mám neustále kolísavý: 114-150/74-95. Vzhledem k tomu, že plánujeme miminko se velice obávám těchto hodnot - výkyvy ani nepoznám, pokud se nezměřím. Většinou půlku měsíce mám hodnoty v mezích a další půlka měsíce lezou hodnoty nahoru. Děkuji moc za odpověď
18-2-2013 (12.54)
Lékař odpovídá:
Na Váš dotaz Vám lépe odpoví Váš ošetřující kardiolog, na kterého se prosím obraťte. Já mohu odpovídat smysluplně jen na obecné dotazy, nikoli takto konkrétní, neboť neznám výsledky Vašich vyšetření, anamnézy a další výsledky, které bych potřebovala vědět. Díky za pochopení.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobrý deň. Mám 40r. chodím cvičiť do posilovne a mávam tlak ráno 135/74/65 a poobede mávam a hlavne ako si dá alkohol 155/82/89 a už to cítim. Pred dvoma rokmi som mával tlak 125/69/75 ale poslednú dobu sa to len zvyšuje. Začali ma bolievať hrozne šľachy a klby a to aj pred tým ako som cvičil. Je tam nejaká spojitosť? vyšetrenie som mal na zápal a aj ostatné čo súvisí s ochorením šliach a klbov neg. Môžem užívať tab. Citrulýn?
18-2-2013 (10.26)
Lékař odpovídá:
S věkem se postupně tlak zvyšuje, ale normálně nikoli skokově. Důvodů pro jeho zvýšení může být celá řada (nadváha, zvýšené solení, nadměrný příjem alkoholu, užívání analgetik či řadu jiných léků). Užívání aminokyselin či jiných doplňků potravy nepovažuji za vhodné.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
DOBRÝ DEN, JE MI 59LET A NĚKOLIK LET SE LÉČÍM S VYSOKÝM TLAKEM. U LÉKAŘE PŘI KONTROLE NAMĚŘÍ VŽDY 140-150/90-100, DOMA PŘI MĚŘENÍ TAKOVÉ HODNOTY DOSÁHNU MIMOŘÁDNĚ A TO VĚTŠINOU VEČER. DO LISTOPADU JSEM BRALA RÁNO BISOPROLOL 10MG 1X A VEČER VALZAP 160MG 1X. PŘI TÉTO KOMBINACI KDYKOLIV JSEM SE BĚHEM DNE POSADILA(ZEJMÉNA VE VLAKU,AUTOBUSE) OKAMŽITĚ JSEM USNULA-A KDYŽ SE TO NEPODAŘILO BĚHEM DNE TAK JAK JSEM DORAZILA Z PRÁCE USNULA JSEM VŽDY NA 30-45MIN A JINAK SE CÍTILA NEUSTÁLE UNAVENÁ. TAK DOŠLO KE ZMĚNĚ LÉKŮ- BERU BISOPROLOL 10MG RÁNO 1X1/2 A VEČER VALZAP 160MG 1X1/2+TENAXUM. HURÁ UŽ NEUSÍNÁM BĚHEM DNE A MÁM TAK DOST ENERGIE NA SVOJI PRÁCI, ALE V NOCI CÍTÍM PÁLENÍ KOLEM OČÍ(VÍČKA) A RÁNO SE PROBOUZÍM S OPUCHLÝMI RUDÝMI VÍČKY, KTERÉ PAK PÁLÍ CELÝ DEN A OLUPUJÍ SE(CHOVAJÍ SE JAKO SPÁLENÉ OD SLUNÍČKA- POMÁHÁ MI NA TO JEN MLÉKO PO OPALOVÁNÍ, OČNÍ MASTI PÁLÍ)-TYTO POTÍŽE MÁM OD ZAČÁTKU UŽÍVÁNÍ TÉTO KOMBINACE. MŮŽE TO BÝT TENAXUM PROSÍM? A POKUD ANO, MÁM HO VYSADIT? UŽ DŘÍVE JSEM MĚLA REAKCI NA JINÝ LÉK-SLUPOVALY SE MI CELÉ RTY. DĚKUJI VÁM ZA ODPOVĚĎ
31-1-2013 (9.18)
Lékař odpovídá:
Dle Vašeho dotazu si myslím, že se skutečně jedná o alergickou reakci na Tenaxum. Lék však vysaďte až po domluvě s ošetřujícím lékařem - bude možná nutné nahradit ho jiným preparátem.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobrý den paní doktorko,již asi čtyři roky užívám léky na vysoký KT.Ráno 1x1tab.PRESTARIUM NEO FORTE a 1x1tab. TENAXM. Tlak mám uspokojivý,po ránu mívám vždy vyšší někdy i 160/95,ale potom během dne se to srovná na průměr 130/80 někdy i méně. Avšak nyní mám zvýšenou hladinu cukru v krvi,takže musím držet určitou dietu.Již několikrát jsem se setkal s názorem,že chemické léky na hypertenzi zvyšují nejen hladinu krevního cukru,ale i tuků a cholesterolu,proto se snažím najít přírodní náhradu za tyto léky. Rád bych znal Váš názor. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
30-1-2013 (11.36)
Lékař odpovídá:
Některé léky mohou mírně zhoršovat hladiny lipidů či cukru v krvi. Avšak Vámi užívané léky nezpůsobují zhoršení hladiny glykemie či tuků v krvi, je tomu právě naopak - např. Prestarium dokonce snižuje u pacientů riziko vývoje diabetu.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobry den chtel bych se zeptat jestli vadi na vysoky tlak uzivani proteinovych pripravku.dekuji za odpoved
27-1-2013 (23.34)
Lékař odpovídá:
Užívání vysokoproteinových diet může přetěžovat ledviny a jejich postižení pak dále zvyšovat tlak krve.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobrý den, je mi 15 let a na své kontrole u dětského lékaře mi v červnu při 15tileté prohlídce zjistila paní doktorka vysoký krevní tlak. Přes prázdniny jsem si vše měl pečlivě zaznamenávat podle svého přístroje který mám doma. Je pravda, že jsem o prázdninách chodil s kamarády za zábavou na diskotéky apodobné, kde se pil alkohol. I nyní chodíme na diskotéky doprovázené alkoholem, dostal jsem od svého kardiologa prášek Prestarium Neo mám jej brát 1xkrát denně. V únoru půjdu na kontrolu, na příbalovém letáčku je napsáno, že se nedoporučuje s užíváním tohoto léku přestat ? Budu muset nějak extrémně omezit alkohol ? vím, že je alkohol zakázaný do 18 let :) jen se ptám jestli jej budu muset omezit bez ohledu na věk. A ještě jestli budu ty prášky muset užívat celý život ? Opravdu nechci každý den jíst prášek na vysoký krevní tlak, a přijít tak o zábavu na diskotékách s trochou alkoholu. Děkuji s pozdravem Martin
10-1-2013 (17.49)
Lékař odpovídá:
Je pravda, že nadměrné množství alkoholu při terapii Prestariem je nevhodné.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobyý den paní doktorko. Mám dotaz ohledně léku concor cor který užívám asi 7 let, v současnosti 10 mg. Mám dotaz zda může tento lék v tomto dávkování mít účinek na snížení erekce. Je mi 50 let. Za odpověď na můj dotaz předem děkuji. S přáním hezkého dne Karel Novotný.
24-12-2012 (21.13)
Lékař odpovídá:
Betablokátory (mj. Concor Cor) mohou sice u někoho snižovat erekci, avšak vzhledem k tomu, že ho užíváte již leta, tak je třeba pátrat po jiné příčině - obraťte se v prvé řadě na urologa. O event testu s vysazením Concoru je třeba se poradit s ošetřujícím lékařem !!
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Chtěla bych se pozeptat,když po celé Praze nemohu sehnat lék PRESTANCE 10 mg na tlak, neboť MI BYLO ŘEČENO, ŽE UŽ 2 MĚSÍCE JE VÝPADEK TOHOT LÉKU, JAKÝ JINÝ STEJNÝ NEBO ALESPOŇ OBDOBNÝ bych mohla požadovat v lékárně za Prestance 10 mg, neboť recept mi stále ještě platí. Děkuji.
13-12-2012 (12.47)
Lékař odpovídá:
Prestance v sobě obsahuje 2 složky v dávkách 5/5, 10/5, 5/10 a 10/10 mg- perindopril (např. Prestarium Neo) a amlodipin (např. Zorem, Agen), tak 2 preparáty ve výše uvedených dávkách lze Prestance nahradit.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobry den,doposud jsem uzivala Tritaci 2,5 1-0-0,z duvodu planovaneho tehotenstvi jsem presla na Dopegyt.Pani doktorka mi k davkovani rekla,ze mam zkouset:zadny nebo ctvrt nebo pul nebo celou tbl rano.Tohle davkovani se mi nelibi,navic jsem astmaticka.Jaky je Vas nazor?Dekuji
10-12-2012 (22.09)
Lékař odpovídá:
Dopegyt je vhodné brát obvykle 2x denně, záleží však na hodnotách tlaku krve v průběhu dne - o dávkování se proto musíte domluvit s Vaší lékařkou.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobrý den, paní doktorko, je mi 48/ 170/ 65 a asi půl roku se léčím s vysokým krevním tlakem 200/125, který mám především přes den. V noci klesá téměř 130/80. Užívala jsem Valsacor + Bisopr., později i Valsacor combi. Měla jsem po nich dusivý kašel. Vyšetření Holterem prokázalo kolísavý tlak. Nyní užívám Cynt 0,3 + Bisopr. Tlak mám stále vysoký. Je možné hledat jinou léčbu? Kde je možná příčina tak vysokého tlaku? Děkuji Vám za odpověď.
4-12-2012 (17.54)
Lékař odpovídá:
O příčinách a léčbě vysokého tlaku jsem již opakovaně psala v sekci hypertenze - viz tam.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
uzivam Lusopress-rano polku,vecer polku,vzhladom na to,ze druhy tlak mam stale vysoky,pan doktor mi predpisal Gopten,mozu sa sucasne pouzivat tieto dva lieky?
29-11-2012 (12.54)
Lékař odpovídá:
Oba léky lze kombinovat.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobrý den.Prosím o radu.Mám 47 let.Již 10 let mám hodnoty tlaku 180-200/100-125.užívám Prestance 10 Betalok Tenaxum Verospiron.K tomu všemu mám adrenokortikoidní nedostatečnost a musím brát hydrokortizon.Stále se nedaří tlak srazit.Jsem už celá zemdlená,je to pro mne nebezpečné?Děkuji za odpověd.
22-11-2012 (19.32)
Lékař odpovídá:
Vámi uváděné hodnoty tlaku krve jsou rizikové, v každém případě je vhodné (pokud tak již nebylo učiněno) absolvovat komplexní vyšetření ke zjištění příčiny hypertenze (tzn. vyloučení sekundární hypertenze) - nejlépe v Centru pro hypertenzi - bývají zřizovaná při většině fakultních nemocnic.
# Pacient se ptá:
Téma: Hypertenze
Dobrý den, prosím o radu. Bude mi 31, kvůli vysokému TK 130/90 užívám Prestarium Neo 1-0-0 a Tenaxum 0,5-0-0. Rok se zatím neúspěšně pokoušíme o první těhotenství, mohou mít tyto léky vliv na plodnost? A také - vzhledem ke snaze otěhotnět - měla bych požádat ošetřujícího lékaře o změnu na lék možný v těhotenství už teď nebo vyčkat, až bych otěhotněla? Děkuji za odpověď.
22-11-2012 (13.26)
Lékař odpovídá:
Při plánovaném těhotenství je vhodné již předem obě preparáty vysadit a vyměnit je na preparáty, které jsou v těhotenství vhodnější. V každém případě je nutné předem vysadit Prestarium !!, které by mohlo poškodit plod.
Redakční systém, kódování a design: Radek Šimko | Logo: Karel Florián | Administrace